Taxi Nový Bydžov

NEJLEPŠÍ TAXI z NOVÉHO BYDŽOVA a okolí

TAXI NOVÝ BYDŽOV

604 44 77 11

www.taxikotek.cz

IČ: 17884896

Jsme Vám v Novém Bydžově k dispozici vícemístným vozem a odvezeme Vás KAMKOLIV za dobrou cenu. V oboru pracujeme již přes 20 let - naší motivací je SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK, který si nás zavolá zase příště. Z Nového Bydžova i okolí zajišťujeme i TRANSFERY TAXI NA LETIŠTĚ. K dispozici jsme Vám také na firemní večírky, svatby i oslavy.  Samozřejmostí v automobilu je klimatizace i navigace.

MOŽNOST PLATBY KARTOU !

taxi bydzov, taxi bydžov, taxi Bydžov, Taxi Bydžov, TAXI BYDŽOV, Nový Bydžov, taxi nový bydžov, taxi pro Bydžov, Bydžovské taxi, taxi v Novém Bydžově, taxík v bydžově, taxi na Bydžovsku, Bydžovský taxík, taxík Bydžov, taxi bydžovsko, taxi z Bydžova, taxi do Bydžova, taxi Bydžovem, taxi Bydžovskem, taxislizba bydzov, taxislužba Nový Bydžov

Taxi Nový Bydžov

TAXI NOVY BYDZOV

DEKUJI ZA RYCHLY ODVOZ. DOPORUCUJI TOTO TAXI V NOVEM BYDZOVE - JSOU SKVELI !

taxi novy bydzov

skvele taxi z noveho bydzova, luxusni cena, doporucuju

taxi z noveho bydzova

super taxi z noveho bydzova, prijeli hned :)

novy bydzov taxi

diky taxi v bydzove, ridic uz vi... :)*

taxi novy bydzov

taxi novy bydzov - diky za rychly odvoz

taxi bydzov

prima odvoz - taxi bydzov nejlepsi !!! :)*

taxi z bydzova

rychly, spolehlivi a za super cenu - bezva vcerejsi odvoz - dikec - at se vam dari - jste dobre taxi z bydzova ! :D

bydzov taxi

taky doporucuju - bezva taxi v bydzove, lepsi nez ti druzi, co tu jezdi - a hlavne za super ceny !!!!!!

taxi bydžov

moc prima taxi v bydžově

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI NOVÝ BYDŽOV, přečtěte si také několik zajímavostí Nového Bydžova a okolí :
 

Původně královské město připomínané v pramenech v roce 1305 bylo založeno na pravidelné geometrické osnově a stalo se významným střediskem Pocidliní.

Dluhy Jana Lucembuského způsobily, že již v roce 1325 se města ujala nová vrchnost - panský rod Vartemberků - a Nový Bydžov poklesl mezi města poddanská. K výraznější změně došlo až roku 1407, kdy město obdrželo od Čeňka z Vartemberka privilegium, které měšťanům zaručovalo práva měst královských, jmenovitě Hradce Králové. Nedlouho potom vstupuje i Nový Bydžov do víru husitství nezdařeným útokem řemeslníků proti místnímu minoritskému klášteru. Za dalších Vartemberků měšťané postupně získali právo na první a druhý jarmark (1473 a 1496) a od vrchnosti odkoupili rychtu. Město se stalo sídlem panství, k němuž patřilo na jedenáct okolních vesnic.

Po Vartembercích se Nový Bydžov dostal v roce 1516 do majetku Pernštejnů. V té době začal hospodářský vzestup města, podpořený již v roce 1517 udělením dalších výsad. Se svolením vrchnosti se v městě usadila i část židovského obyvatelstva.

Roku 1548 přešlo bydžovské panství do držení Valdštejnů a po vymření bydžovské větve valdštejnského rodu v roce 1567 připadlo králi Maxmiliánu II. Nový Bydžov se nakonec z poddanského vztahu vykoupil a stal se královským věnným městem. V roce 1593 pak byli Bydžovští přijati mezi příslušníky třetího stavu a získali právo účasti na zemských sněmech.

Slibný rozvoj města a jeho panství však na dlouhou dobu zasáhly katastrofální následky třicetileté války a ani po několik dalších desetiletí se nevedlo lépe.

Do počátku čtyřicátých let 18. století klade tradice vznik studetských merend, zvláštních slavností na rozloučenou s městem na konci prázdnin, kterých se zúčastňovali i významní básníci a spisovatelé. Studentské merendy se pak na dlouhou dobu staly vyhlášenou celoměstskou akcí. Právě těmito merendami se Nový Bydžov dostával do povědomí celé země.

Jako jediné královské město v západní části rozsáhlého Hradeckého kraje byl Nový Bydžov od roku 1751 určen za sídelní město nově vzniklého Bydžovského kraje, zasahujícího od Krkonoš přes Vrchlabí, Jilemnici, Novou Paku, Jičín, Hořice, Nový Bydžov, Chlumec nad Cidlinou a Poděbrady až k Sadské. Z důvodu výhodnější polohy bylo v roce 1784 sídlo kraje přeneseno do Jičína, ale název kraje zůstal zachován až do roku 1850. Po celou tuto dobu zůstával Nový Bydžov největším městem kraje - v roce 1850 měl 4 919 obyvatel.

Od roku 1850 až do roku 1960 byl Nový Bydžov nepřetržitě okresním městem - 1850 až 1855 sídlem smíšeného okresního úřadu s okresním hejtmanstvím, 1855 až 1868 sídlem politického okresu s okresním představeným, 1868 až 1919 sídlem okresního hejtmanství, 1919 až 1928 sídlem okresní správy politické, 1928 až 1945 okresního úřadu a 1945 až 1960 sídlem okresního národního výboru.

Po zrušení okresu musely být zásadní záměry v oblasti průmyslu a výstavby opuštěny, jiné byly značně pozměněny či oddáleny. Město začalo postupně ztrácet i na svém společenském a kulturním životě. Přes nepřízeň minulých desetiletí však Nový Bydžov nepřestal být přirozeným centrem větší části obcí bývalého okresu - Bydžovska, Chlumecka a Smidarska.